Umývanie čistou vodou

Je to už dlho, čo som sa rozhodol, že prestanem používať prípravky na umývanie pokožky tela. Prečo som sa tak rozhodol? Aké to prinieslo výsledky?

Možno si poviete, že som čudák. Že smrdím. Nečudujem sa. Ľudia sú zvyknutí na to, že každý pláva s prúdom. Prúd hovorí, že treba používať sprchové gély, mydlá a všelijaké prípravky, lebo len tak bude naša koža zdravá a krásna. Dokonca, používanie sprchových gélov má privábiť samičku a opačne. Nie, mojim dôvodom nie je to, že vábenie akosi nevyšlo.

Keď sa pozrieme na to, ako čas tiekol, zistíme, že časy, kedy sa ľudia umývali len s vodou, nie sú také dávne. Keby len s vodou. Umývali sa pár krát za mesiac. To už je čo povedať. Dnes, keď sa človek neumyje každý deň, už je nesvoj. Ľudia sa deň čo deň umývajú, berú to ako samozrejmosť, ako niečo nevyhnutné. Je to naozaj nevyhnutné? Nie je. Na dedinách sa každodenné umývanie uplatnilo len nedávno. Starší ľudia sa len tak čudujú. Umývajú sa raz do týždňa, cez víkend, deň pred kostolom. Stačí im. Modernému človeku to už nestačí. Mne to už tiež nestačí, hoci by som sa rád umýval menej. To je ale hudba budúcnosti. Napriek tomu som sa rozhodol, že niečo zmením. Odhodím sprchové gély, použijem vodu. Vodu, ktorá je posvätná.

Vlastná skúsenosť:

Po každom umytí sprchovým gélom, je jedno akej značky, moja pokožka bola suchá, svrbela ma. Všímal som si to už dlho. No nikdy ma nenapadlo, aby som sa umýval len v čistej vode. Potom, keď ma to už napadlo, bál som sa to vyskúšať. Čo ak budem smrdieť? Čo ak sa mi spravia na tele vyrážky? Čo ak hento, čo ak tamto? Po čase som do toho predsa len šiel. Už po prvom umytí čistou vodou som cítil ten rozdiel. Pokožka nebola taká suchá, no predsa bola umytá. Spočiatku mi aj pribudli vyrážky. Pokožka nebola zvyknutá na to, že nie je úplne odmastená. Vytrval som. Vyrážky pominuli, bolo ich už len toľko, ako v časoch, keď som sa umýval s chémiou.

Po každom umytí sa cítim inak. Pokožka je uvoľnená. Nedráždená chémiou. Pokus sa vydaril. Neviem presne, kedy som s tým začal. Zdá sa mi, že čoskoro to bude rok. Nesmrdím. Voniam ako človek. Prirodzene. Bohovia a príroda to zariadila takto. Naladil som sa na ďalšiu prirodzenú vlnu.

No a aké sú výhody? Ušetria sa peniaze, čo je v dnešnej dobe len dobré. U mňa ale nerozhodli peniaze. Hlavné je pre mňa zdravie. Posunulo ma to ďalej. Chémiu už nepotrebujem. Pokožka sa očistila. Akurát mydlo na ruky a nohy, iba po bosej prechádzke. Inak aj nohy iba s vodou. Chémiu už neplánujem používať. Je to dobré aj bez nej. Ba, je to bez nej lepšie, najlepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.