Keď odrkývači dejín mlčia

Sú všade – na internetoch, v civile, ba dokonca majú aj svoje organizácie. Reč je zas a znova o vyznávačoch teórie ufoslovnastva, tzv. slovansko – árijských véd. Názov síce pekný a vznešený, len škoda, že tie báchorky, ktoré si vymyslel Alexander Chinevič, alias Páter Dij nemajú spoločné nič ani zo slovanstvom, ani z árijstvom. Na blogu som sa im už venoval (Slovansko – árijské védy vs. skutočnosti) no znova sa k nim vraciam, pretože si to zaslúžia.

Kto za tým stojí?

Ako som už spomínal, za všetkým stojí Alexander Chinevič, ktorý na základe svojich duchovným mixov vyskladal nové učenie a ktorý sám seba korunoval titulom Páter – patriarcha. Učenie sa postupne rozrástlo z Ruska, kde bolo štátom zakázané, sem.

Neskôr sa to učenie rozšírilo medzi “zaujímavé” kruhy ľudí, ktoré holdujú konšpiračným teóriám, bojujú proti chemtrails a pijú savo, ktoré považujú za všeliek. Aby toho nebolo málo, nadávajú na všetkých okolo, lebo všetci naokolo môžu za stav našej krajiny.

Keď odkrývači dejín mlčia

“Aby sa zahladili stopy po skutočnej minulosti – našich dejinách, bolo vykonaných veľa vecí. Jednou z nich sú požiare starých knižníc, ktoré uchovávali prastaré texty minulosti. Keďže všetky sa týkali skutočnej minulosti Slovanov, tak po ich zmiznutí zmizla aj naša minulosť nuž a ľudia dostali históriu – ktorá ako slovo pochádza zo staroslovienskeho (H I) Z(S) TÓRY JA (t.j. som). Význam slova je: rozprávanie o minulosti judského národa. Čítate dobre – judského, nie slovanského.” [1]

Aby ste mohli uveriť slovansko – árijským védam, musíte najprv pochopiť, že všetko, čo nás v škole učia, sú lži. Teda ani nie tak lži, ale dejiny Júdejcov, ktorých z duše sledovatelia SA véd nenávidia. Dôvod tejto nenávisti je jednoduchý – Judejci nám vymazali dejiny a to, čo sa derie na povrch, zamlčiavajú.

Neprešiel až tak dlhý čas, odkedy ich pôsobenie na Slovensku má vzrastajúci charakter a hneď tu máme taký menší škandálik. Ako sa vraví, klin sa klinom vybíja a tak si predstavitelia ufoprúdu požičali taktiku zamlčiavania, o ktorej informuje prostredníctvom stránok slovanskykruh.cz Zdenek Odrelt takto:

„Na setkání slovanského sněmu dorazili také zástupci Slovansko-árijských véd z Moravy, kteří se představili jako zástupci „Državy Moravy a Slezska“. Podobné organizace, které propagují falsifikovanou literaturu, tam však nemají místo, takže byli požádáni Zdeňkem Ordeltem, aby odešli – jedině, že by přestali falsifikáty propagovat. K tomu ale asi jen tak nedojde. Vše se vyřešilo v klidu…[2]

Priaznivci, resp. zástupcovia ufoslovanov z Moravy, boli požiadaní, aby ospustili snem, čo ale odmietli, no nakoniec sami odišli po jednom dni. O tom, že ich medzi sebou nechceli ale vôbec neinformujú a vyjadrujú sa takto:

„Za Državu Morava a Slezsko se zúčastnili Josef Endrych a Zdeněk Říha,a to na osobní pozvání z polské strany. Přijeli jsme do Sobótky se záměrem představit společnou práci našich Slovanských Občin směřující k návratu naší Slovanské Kultury. Byla zde delegace z Ukrajiny, Slovinska, Polska, Čech a my z Moravy a Slezska. Delegace se navzájem seznamovaly, postupně jsme se poznali se všemi účastníky a předali jsme kontakty na nás. Zjistili jsme, že máme s ostatními společný záměr: spolupracovat a hledat společnou tvorbu a své kořeny. Jsme vděčni, že jsme se mohli zúčastnit tohoto setkání. Poznali jsme spoustu krásných lidí, lidí ochotných, obětavých. Toto setkání nám ukázalo, že stojí za to se s našimi bratry a sestrami z jiných zemí setkávat, spolupracovat s nimi a obohacovat se navzájem. Děkujeme za tyto nádherné okamžiky a za tyto naše Slovanské Bratry a Sestry.
Za účastníky Josef Endrych“ [3]

Nuž o tom, že sa len skryto prepašovali na snem, mlčia. Mlčia tak isto o tom, že sa od nich dištancuje takmer každá občina zaoberajúca sa Rodnou vierou. Mlčia o tom, že od roku 2014 majú zákaz zúčastňovať sa na Slovanskom sneme.

Prečo to vyznávači SA véd robia?

A prečo sa vôbec takto začali angažovať? Nuž, ako všetci vieme, dnes je pohanstvo a návrat ku koreňom v móde a mnoho ľudí vetrí peniaze a určitý vplyv. O tom, že sa tieto kruhy chcú uchádzať aj o moc, svedčí aj náhľad do ich skupín, kde sa rieši poväčšine len politika, naťahovnie Rusko vs. Amerika a Putin. Títo ľudia síce obdivujú Rusko a jeho režim, no často zabúdajú, že to bolo práve Rusko, ktoré im zobralo štatút vierovyznania.

Čo ale mne osobne vadí, je evidentná vidina ľahkého zárobku, ktorý šírenie bludov a výmyslov prináša. Z ničoho nič vznikli organizácie, ktoré ponúkajú kurz bukvice, vymysleného písma iba za 135€. Tlačia sa knihy, ktoré stoja minimálne 20€.

Pomyselné dno si získava pomerne nová vedomosť. V roku 2015, kedy vlna pohanstva ešte len začínala, stála kniha Potvrdenie knihy svetla (Kniha prvá) 8,29€; dnes je táto kniha v kníhkupectve označená sumou 20,00€, pričom stále ide o tie isté výmysly.

Všetky nové knihy stoja viac ako 15€, pričom knihy uznávaných historikov a archeológov, majú približne rovnakú cenu, nehovoriac o tom, že celá akademická obec označila slovansko – árijské védy za podvod. Nuž, ale schopnosť podnikať, hoc aj na hlupákoch, sa im musí uznať.

Jed v Rodnej viere

O tom, že pôsobenie SA véd na Slovensku nepomáha rozvoju skutočnej Rodnej viery, vie takmer každý človek, ktorý sa tým zaoberá. Slovansko – árijské védy nie sú to isté, čo Rodná viera a nemajú s ňou spoločné takmer nič.
Dnes, kedy je pohanská vlna možno už aj na vrchole, musíme povedať jasné nie výmyslom, ktoré podkopávajú vierohodnosť dlhoročnej snahy a obnovu našich etnických tradícií.

EDIT: Po pár hodinách bol odkaz na tento článok odstránený v skupine prívržencov slovansko – árijských véd, čo len potvrdzuje odkaz, ktorý nesie tento článok.

Proti slovansko – árijským vedám vo svojich článkoch vystúpili:

Dažbogovi vnuci
http://www.dazbogovivnuci.estranky.sk/clanky/uvahy-a-zamyslenia/slovansko-arijske—-voodoo—-alebo-vesmirni-slovania-medzi-nami.html

O pôsobení ufoslanov píše aj Žiarislav
http://www.ved.sk/RC.slovanstvo.fantastika.htm

Slovanský kruh ČR
http://www.slovanskykruh.cz/2018/06/slovansko-arijske-vedy/

Použitá literatúra

[1]Slovensko a Slovania v krivých zrkadlách Mauro Orbini: Tartari vo vojsku Svätopluka [online] https://www.tartaria.sk/hladanie/uzitocne-veci/77-slovensko-a-slovania-v-krivych-zrkadlach-mauro-orbini-tatari-vo-vojsku-svaetopluka

[2] Vyjádření k přítomnosti zástupců „Državy Morava a Slezsko“ na Slovanském sněmu v Polsku [online]
http://www.slovanskykruh.cz/2018/08/vyjadreni-k-pritomnosti-zastupcu-drzavy-morava-a-slezsko-na-slovanskem-snemu-v-polsku/

[3] XV Rodowy Wiec Slowian [online]
https://www.drzava-moravaslezsko.cz/a15-ty-rodovy-snem-v-polsku/

27 komentárov k “Keď odrkývači dejín mlčia

 1. To Vy si vymýšľate a brojite výmyslami proti SA vedam., SA védy tu boli skor ako Vaše pokrestancene rodnoverectvo…vy ste vzišli z nás, tak ako všetko a všetci…ale kazdy si znasa dosledky svojich omlyov a preto na rodnej viere pokrestancenej mozte byt iba poddaní…cha cha cha…my ovládame-rozumieme ako funguje tento system, pretoze nasa viera je len pre intelektualne zdatných jedincov, co znamena , že system pracuje pre nas, my vieme ako funguje financny trh krestanskej civilizácie, pre nas je to primitivne…a tak Vy ste nasi poddani, okrem toho ze ste poddani Vasich popov…cha cha cha…My máme 4 body vdaka ktorým sme slobodní 1.zeny nosia zensky odev 2.vegetarianstvo, 3. ludova hudba/slovanske mantry, 4.abstinetstvo. Vy mate co? Ako vidim iba chaos a nejake zavadzajuce primitivne slovenstvo…Fajn ste tym padom nasi poddani…

  1. Hej hej, vy viete ako všettko funguje, vy všetko ovládate a vaša viera je pre intelektuálov…len neviem prečo sa na ňu vešajú morálne a sociálne trosky, ktoré si musia svoju identitu budovať na výmysloch 😀

 2. toto ste napisali presne o sebe predsa: “len neviem prečo sa na ňu vešajú morálne a sociálne trosky, ktoré si musia svoju identitu budovať na výmysloch “…

 3. Minimalne je nepopieratelne, ze Slovania uz davno za pohanskych cias mali vlastne pismo (a urcite aj knihy). Taktiez je nepopieratelna existencia rozsiahlej Slovanksje rise Tartaria a jej dejiny – napr. znicenie Asyrskej rise, dobitie Indie ci porazka perskeho krala Daria pri jeho invazii na dnesnu Ukrajinu (porovnatelna mozno vecsia ako vitazstvo Grekov nad Perzanmi).

  Takisto na uzemiach historicky obyvanych Slovanmi su viacere stavby evidentne postavene vyspelou civilizaciou : napr, pyramidy na Krime, v Bosne ci megaliticke bloky na Sibiri.
  https://magazin.centrum.sk/spektrum/fakty-x-v-rusku-objavili-najvacsie-megality-na-svete-kto-ich-postavil/852811.html

  Takze fakty skor podporuju vedicku teoriu aj ked odmietanie alkoholu a vegetarianstvo je podla mna aj historicky sporne.

  1. Nie, Slovania dávno za pohanských čias písmo nemali, resp. sa žiadne nenašlo (bukvica je jednoduchý podvrh) a žiadne písmo ani nepotrebovali. Všetko sa šírilo ústným podaním a potreba písma nebola. Potreba písma prichádza až z určitým stavom a tento stav bol dosiahnutý až po začatí používania písem vytvorených Cyrilom a Metodom.

   Čo sa týka pyramíd, minimálne tie bosnianske sú podvrh a pravdepodobne aj ostatné tebou vymenované. O tom, ako je to s pyramídami sa dočítaš aj tuto: https://invivomagazin.sk/zlostne-frflanie-mrzuteho-geologa-bosnianske-pyramidy-alebo-pyramidove-sialenstvo-cast-1._437.html

   Takže fakty nepodoporujú vedicku teóriu, ba naopak, zavrhujú ju. Keby si tie fakty poznal, zavrhoval by si to aj ty.

   1. Tu su historicke dokazy – vykopavky z Bojnej kde nasli na zlatych plaketach hlaholiku nejakych 100 rokov pred prichodom Cyrila a Metoda. Jednoznacne sa jedna o sofistikovane slovanske pismo pouzivane davno pred CaM uz z pohanskych cias.

    https://topolcany.dnes24.sk/pochadza-najstarsi-napis-z-bojnej-na-plakete-je-udajne-vyryty-davidov-zalm-163940

    A Bosnianska pyramidy mozno nevyzeraju ako pyramidy z kazdej strany, lebo su pod hrubymi vrstvami zeminy. Ale odkryte casti odhaluju obrovske kamenne umelo vytvorene bloky a podzemne chodby. Ci su na Slovensku pyramidy. Mozno su, len ich treba najst a odkryt.

    1. Nie nejedná sa o žiadne sofistikované písmo z pohanských čias – resp. to v článku nie je napísané a nikto sa k tomu takto nevyjadril, ani historici. Diskutuje sa o tom, že to tam bolo vryté neskôr, po príchode CM.
     A čo sa ešte písma týka, ak by aj bolo na území Slovanov nejaké písmo (zatiaľ sa nenašlo), tak by to určite nebola bukvica. Tá je novodobým výmyslom, na to sa už prišlo.

     1. Analyza korozie ukazala, ze to bolo vyryte vsetko naraz. Sklamem ta CaM neboli ziadny tvorcovia pisma ci prinasaci kulturi, len potrebovali zabrat toto uzemie pre cirkev a vyzdimat od nas peniaze, otrokov a vsetko co malo nejaku hodnotu.
      Zaujimave, ze obranujes teoriu kde Slovania nemali nic len zemlanky a zili ako polozvierata ked archeologicke a pisomne dokazy hovoria o inom.

     2. Misie CaM neobhajujem a určite netvrdím, že nám priniesli kultúru a jazyk. Priniesli nám iba cirkevný jazyk založený na staroslovienčine. A to, že neuznávam SA Védy neznamená, že obhajujem teóriu ‘zvieraciu’. Archeologické nálezy tak isto nepotvrdzujú SA Védy, ba naopak.

 4. Omyl opät zemislav…Nasa kultura je velmi sofistikovana, ale zaroven nam najpristupnejsia, tj ze sme ju najlepsie schopni pochopit, dokonca lahsie ako primitivne krestanstvo…Ale hovorim, robite pre nas sito…Inak o sebe si si isty ze existujes ci aj teba niekto vymyslel a si len podvrh? vsetko co ti nevyhovuje oznacit za podvrh je velmi prizemne, a prhladnutelna loz v tvojom podani…Siris tu mainstream, toho je ale predsa dost na tv Narkoza…Preco by bukvica – obrazne pismo slovienov, mal byt podvrh? Na to m vidno ze nemas ziadne rozumne argumenty a tak co ine mozes spravit, ako povedat podvrh…To by si tak mohol kazdy vravet na vsetko, ale by sme potom boli este v jaskyni…

 5. Och tento článok je od veci… Autor vôbec nechápe podstatu napísanú v tých knihách. Nechápe myšlienky v nej napísané. Pozerá sa povrchne na niečo z čoho neprečítal ani trt. Nejde o mimozemšťanov ani o to aký sme úžasný. Nechápete lebo nemáte hodnoty ktoré tam sú vykresľované. Nemáte pokoru. Nemáte odstup od hnevu a zatrpknutosti. Nemáte cit pre bezpodmienečnú lásku a cestu na ktorej zlo nemá šancu. Tie knihy učia ľudí byť lepšími a vyvíjať sa. Tieto hádky sú zbytočné. Kto nechápe podstatu môže nadávať koľko chce ale len obmedzuje sám seba keď sa na veci odmieta pozrieť otvorene a bez predsudkov. Keď som to prvýkrát čítala tiež som pochybovala ale čím viac sa tomu venujem, tým viac si tej knihy vážim. Aj keby Slovania taký neboli viem že toto je cesta ktorá má napĺňa a dáva mi silu a chuť byť lepším človekom. Nie falošnou, ctižiadostivou, zákernou osobou ako táto doba učí moju aj budúce generácie. Moje svedomie je pred predkami čisté pretože moja cesta svetla ide podľa tej knihy, cestou lásky vedomia svedomia a učenia sa. A milý Zemislav, hneď v úvode knihy máte napísané, že by ste nemali veriť ničomu čo si na sebe najprv neoveríte. Príde mi obmedzené súdiť niečo čo ani neskúsite.

  1. A aká je ideológia, ktorá použije ako svoj stavebný základ klamstvá? Nie je vari falošná? A veru keby len falošná, je to prašivý jed, ktorý má od skutočných predkov žijúcich v zúrivosti dávnych dôb veľmi ďaleko.

   PS: SA véd som sa načítal dosť 😉

 6. Och tento článok je od veci… Autor vôbec nechápe podstatu napísanú v tých knihách. Nechápe myšlienky v nej napísané. Pozerá sa povrchne na niečo z čoho neprečítal ani trt. Nejde o mimozemšťanov ani o to aký sme úžasný. Nechápete lebo nemáte hodnoty ktoré tam sú vykresľované. Nemáte pokoru. Nemáte odstup od hnevu a zatrpknutosti. Nemáte cit pre bezpodmienečnú lásku a cestu na ktorej zlo nemá šancu. Tie knihy učia ľudí byť lepšími a vyvíjať sa. Tieto hádky sú zbytočné. Kto nechápe podstatu môže nadávať koľko chce ale len obmedzuje sám seba keď sa na veci odmieta pozrieť otvorene a bez predsudkov. Keď som to prvýkrát čítala tiež som pochybovala ale čím viac sa tomu venujem, tým viac si tej knihy vážim. Aj keby Slovania taký neboli viem že toto je cesta ktorá má napĺňa a dáva mi silu a chuť byť lepším človekom. Nie falošnou, ctižiadostivou, zákernou osobou ako táto doba učí moju aj budúce generácie. Moje svedomie je pred predkami čisté pretože moja cesta svetla ide podľa tej knihy, cestou lásky vedomia svedomia a učenia sa. A milý Zemislav, hneď v úvode knihy máte napísané, že by ste nemali veriť ničomu čo si na sebe najprv neoveríte. Príde mi obmedzené súdiť niečo čo ani neskúsite

 7. Dopredu sa ospravedlňujem, že ti to tu píšem na blog ale si dosť obmedzený myslením …. trocha sa spamataj z akými nervami a akým tzv.prašivým jedom to tu ľudom vysvetľuješ… O tom neni určite ani Rodnoverie, možno tak to tvoje mantinelizované podľa tvojích predstáv, ono nasledovať toto je disť prízemné a dosť jednoduché preto máš toľko fanušikov… … TY vedieš ľudí do zloby a do poblúdenia … tzv. nevedomí vedomci …. Lesana netreba plytvať energiou tu na toto očierňovanie …. nevysvetlujte nikomu čo nechce chápať nehovorte tým čo nechcú počuť …..

  1. Vieš Majom, nevedomí vedomci ste akurát tak vy. Ja, a ani žiadny nasledovník etnického pohanstva sa za vedomca nepovažuje, robíme to, čo robili predkovia a hlavne to, čo nám doba dovoľuje. Na rozdiel od Vás, väčšina z nás chápe aspoň ako tak historicko – spoločenské kontexty – ktoré svojim spôsobom kreovali konanie a život predkov. Vy žiaľ nepoznáte ani len konania predkov, a kde to ešte kontext, preto akýkoľvek náznak vybočenia zo spôsobu SA véd označujete za spiknutie, konšpiráciu atď. Staré Slovanstvo formujete podľa poznatkov a kontextov dnešnej novej doby – ktorú poznačilo kresťanstvo a teda vaše učenie sa na kresťanstvo podobá viac, ako si len dokážete myslieť. Potom ale vaši predstavitelia označia kresťanstvo ako také za zlo.

   “Moje rodnoverie” je podľa teba prízemné a je to tak preto, lebo ako som už vravel, nepoznáš súvislosti a aj tie zdanlivo jednoduché veci za sebou skrývajú zložité predstavy. Ty a tebe podobný človek si ale radšej vymyslí svoje, paradoxne na základoch, ktoré objasnila “mejnstrímova veda” a ide si svoje scifi. A že je ufoslovanstvo prašivý jed, za tým si stojím v najväčšom pokoji duše.

 8. ROZHOVOR SO ŽIARISLAVOM
  30.8.12

  Žiarislav, čítal si „ruské védy“? Velesovu knihu, inglingov a články, ktoré uverejňujú?

  Žiarislav: Nečítal, iba nahliadal…

  (Žiarislavovi stačí “iba nahliadnuť” na abecedu a UŽ AJ vie aj písať…ak takto číta všetky knihy “nečíta,iba nahliadne” ,tak potom, no , radšej pomlčím…)

  Ďalší “dôkaz odborníka”:
  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/oznameni/

  (Poznámka Slovanského kruhu: Je zajímavé, že autor tohoto oznámení byl zřejmě jeden z prvních lidí, kteří propagovali a rozšiřovali Slovansko-árijské védy v Česku… Pokud i on změnil svůj názor na ně a považuje je za podvrh, za směs pravdy a dezinformací – pak si názor udělejte sami…)

  Áno.
  Názor som si urobil.
  Český autor narazil na niečo , čo jeho ľavá ,logická , mozgová hemisféra nevedela pochopiť.Nakoľko tú druhú,pravú mozgovú hemisféru má zakrpatenú , označil SAV za podvrh.Proste ďalej “ho nepustilo”.
  Nebol.schopný sa vzdať svojich zaužívaností a tak , miesto pravdy:”ľudia,tomu nerozumiem” ich radšej označil.za podvrh…
  (A možno sa len nechcel vzdať svojho akademického titulu , píva a štatútu “on to.všechno ví” vo svojej dedine)
  Nuž , ako som písal pred tým ,ťažko sa ľudom vzdáva histórie , akademických titulov.Radšej plné brucho A cisárove nové šaty ako brucho prázdne a hlava plná , všakže?

  Tak teda , milí , zlatí , kritici a kritičky , čo “NEČÍTATE., IBA NAHLIADATE” ,
  povedzte úprimne:
  “KTO?
  KTO Z VÁS?
  KTO (Z VÁS) ZA PRAVDU (z)HORÍ?”

 9. Pre hlupáka každý hlupák, milý priateľ génius.
  Ja viem , že nič neviem.
  No poniektorí ani to nevedia , že nič nevedia.
  (aj keď sa snažia dokázať opak…)

 10. Použijem váš útočný mod.Podla mna ste zo stáda baču Švického,tiež som len “nahliadol ” na váš blog a musím povedať že aj Wikipedia ma lepšie znalosti o Slovanských Bohoch.Vy ste s Miroslavom niekde v 1900 roku a preto neskačete cez vatru ako poddaný jeho veličenstva.Poznáte Peruna ani neviete prečo a Ladu asi len preto že sa podla nej volá niekolko dedin na Slovensku. Samožrejme teraz pišem o Švickom vy nepoznate ani Ladu .Musím vám povedať že aj cirkev pozná napríklad takého Kupalo ,kedže v mojej dedine je na informačnej tabuli napísané že kláštor je postavený na pohanskej svätyni Kupalo. Mirko ešte pozná Roda to je dobré aspoň že tak.Na vašom festivale ktorý voláte obrad som si všimol,že tiež radi vyberáte poplatky,neviete čo sú to uhlíky a na čo slúžia a ani cez tu vatru neskáčete. Dievčina chodí s košíčkom ako miništrant v kostole a zbiera “darovné”.Alkohol vás potom premohol a bača ovce nabádal na “SEX”. že vraj je to na letnom slnovrate povolené aj pre ženy čo majú impotentných mužov.Inak bolo to kulturnejšie ako pohoda to musím uznať a Miro robí s kapelou dobrú zabavu. Tolko k vašej novodrevnej viere. Obrad bol živelný taký mix siuxov a opitého baču z Liptova.Miro kritiku nestrpí tak to píšem vám .

  1. Jednu vec už všetci pochopte: JA NIE SOM OD ŽIARISLAVA, my na obradoch Mokošinho kruhu nevyberáme žiadne peniaze, dovolím si aj za ostatných členov povedať – že s touto formou podpory nesúhlasí nikto z nás. Čo sa týka ostatných viet, nebudem komentovať tento pokus o urážku od niekoho skrytého za obrazovkou počítača.

 11. Zdravím vás všetkých, čítam všetko a všade, cestujem, kochám sa pamiatkami po predkoch a vzdelávam sa tak. Narazil som na tento blog a následné komentáre-komunikáciu. A vyzerá to tu naozaj tak ako som sa dočítal kedysi dávno, Slovanske kmene, dnes dokonca národy či štáty sa nikdy nedokázali pevne spojiť práve kvôli neustálim konfliktom pri rôznych rozhodnutiach, problémoch. Tak aby som to pochopil, vás teraz pekne prosím o riadne vysvetlenie prečo je to vaše to pravé a to druhé prečo nie je pravé. Ak nechcete vytvárať ďalší konflikt kľudne mi to môžte zaslať za môj osobný mail lask.michal@gmail.com Ďakujem vám všetkých za vaše názory a poznatky o našej minulosti.

  1. Nedokázali sa spojiť, pretože je to utópia. Každý, kto pozná dejiny vie, že sa to nedá. Každý kto pozná dejiny vie, že údajná roztrieštenosť je propaganda nielen u slovanov. Viac nemám k tomu čo povedať. Každý kto má štipku zdravého rozumu vie, že chinevičové védy sú odporný podvrh.

 12. Ďakujem konečne niekto kto používa mozog. Jeden fakt a to je proste fakt, ak védy existujú tisíce rokov prečo sa objavili práve vďaka Chynevičovi nikde nikdy žiadna iná zmienka o nich nie je predtým ako svoje bludy začal šíriť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.