O mne/Moja vízia

O mne

Aj ja patrím k ľuďom, ktorí v určitom okamihu svojho života ucítili volanie rodných koreňov a duchov našej krajiny. Postupne som začal načúvať prastarým silám a objavovať dávno zabudnuté poznanie, ktoré bolo v dávnych dobách žité, no neskôr prerušené exotickou vierou, ktorá ho svojim spôsobom pretvorila.  Bohovia sa ale rozhodli tak, že po dlhom období znova začnú povolávať duše k prastarej viere. A tak sa začala aj moja cesta.

Na cestu predkov som obradne vykročil počas obradu vynášania Moreny v roku 2016. Dlho som si nevedel nájsť meno, ktoré by ma vystihovalo a bolo by zároveň originálne, až vo mne zvíťazila láska ku krajine, ktorá mi dáva život. Ale nie je to len môj kraj, ktorý mám rád. Uvedomujem si zemskú celistvosť a tak som si zvolil meno Zemislav. Teda ten, ktorý oslavuje Zem.

Napájaný silou starobylých bohov som vykročil na cestu životom, ktorá ponúka ako aj dobré, tak aj zlé. Sú to práve bohovia, predkovia, dávne sily a ich múdrosť, ktoré dokážu okoreniť život tým správnym korením a zmierniť tak ťažkosti ktoré život prináša. Na tejto ceste som sa naučil už mnohé, no mnoho poznania na mňa ešte len čaká. Ale to čo už viem, som sa rozhodol posúvať ďalej skrze tento blog.


Čo vlastne robím?

Snažím sa nájsť a účinne skĺbiť staré a nové. Toto jedinečné spojenie vám dokáže zabezpečiť úspešný život. Moje články odhaľujú a propagujú tisícročné múdrosti našich predkov, ktoré sa osvedčili, teda fungujú.

Ale ak chceme rásť a chceme aby sa na našu cestu pridali ďalší, náš spôsob musí byť živý. Nesmieme sa zamknúť na jednom mieste a tvrdošíjne stáť. Som presvedčený, že len málokto chce byť mníchom a večne meditovať, alebo žiť v lese bez dotyku s modernou civilizáciou. V neposlednom rade nie každý môže byť duchovným, alebo prírodným človekom na 100%.

 

DUCHOVNO-ZDRAVIE-ŽIVOT-PRÍRODA-TRADÍCIA

 

Moja vízia je jednoduchá. Stačí nájsť a zaviesť si do života harmóniu týchto piatich prvkov. Vďaka tejto harmónii sa váš život ustáli, lebo vaše vnútro nebude musieť zápasiť s tým čo chce a nechce byť. Dá sa povedať, že budete ako normálny človek. Budete obyčajne žiť, zabávať sa, no zároveň budete duchovne aj telesne zdraví. Váš život bude šetrnejší k životnému prostrediu. A poslednou výhodou je, že nezabudnete na dedovizeň a zvyky, ba dokonca ich budete môcť odovzdať ďalšej generácii.

vízia

Ako si už nastavíte veľkosť týchto prvkov,  je na vás. Môžete byť viac duchovne, alebo aj životne založený. Môžete jasne ukazovať svoj vzdor. Alebo môžete byť neobyčajným človekom, v koži obyčajného človeka. Na mojom blogu nájdete spôsob a informácie, ako zmeniť svoj život. Nedávam ale žiadne konkrétne tipy, lebo ako je na strome každý list iný, tak je aj každý človek iný. Čo môže pomôcť jednému, nemusí druhému. To väčšinou ľudia nechápu. A v tom je unikátnosť môjho blogu.