Začnite sa hýbať, v zdravom tele zdravý duch

Možno si kladiete otázku: “Prečo by som sakra mal niečo robiť? Mne sa nechce, nemôžem, nemám čas…veď aj tak mi je teraz dobre.”

Pohyb, životná sila našich predkov

Nuž, neaktívny spôsob života je pre človeka neprirodzený. Človek od nepamäti musel prekonávať vzdialenosti kvôli zabezpečeniu potravy. Človek musel manuálne pracovať, aby si zabezpečil nástroje, miestečko kde si môže spokojne spočinúť a podobne. Naše babky celé dni pracovali na poliach a čuduj sa svete, stále majú vitalitu a chuť žiť! Možno je aj vaša babka aktívnejšia než vy. A to je prosím pekne, zlé.

Nedostatkom pohybu trpí vaše telo a aj váš duch. Jedlo ktoré konzumujete, sa ukladá do tukov, pretože ho cez deň nespálite a vy tak naberáte na váhe bez toho, aby ste to chceli. Ak vykonávate nejakú fyzickú aktivitu, vaše telo dokáže spáliť aj nezdravé jedlo bez toho, aby ste pocítili nejaké ťažkosti.

K jedlu asi dosť, toto sú ďalšie prínosy telesnej aktivity:

 

  • imunita
  • vitalita
  • kondícia
  • spevnia sa vaše kĺby
  • lepší spánok
  • väčšia chuť do života

 

A samozrejme, zlepší sa aj vaša postava! Spálite tuk, svaly vám porastú a opačné pohlavie si to ihneď všimne. Budete príťažlivejší, krajší, silnejší a ak pôjdete za svojim cieľom, nájdete si vysnívaného princa, alebo princeznú 😀 

Nakoniec, tým, že začnete vyvíjať fyzickú aktivitu nepomôžete nikomu, len sebe samému. Osobne si myslím, že práve to by malo byť dostatočnou motiváciou pre začiatok.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *