Za peniaze aj vlastnú mať

Človek pripravuje článok, no čo sa medzitým nedozvie. Národný park sa rúbe. Keby som trpel na vysoký tlak, už tu asi nie som. Predajú aj vlastnú mať. Veď koho by to nenaštvalo? A čo mám robiť ja, Zemislav, keď mám zakódovanú Zem aj vo svojom mene? Veľmi ma to vytočilo. O čo sa jedná?

“V národnom parku Malá Fatra s vysokým stupňom ochrany sa ťaží zdravé drevo. Avšak toto nie je jediné miesto. Prechodom cez Tatry a iné slovenské majestáty vidíte najčastejšie poľské a rakúske ťažiace stroje alebo kamióny naložené drevom. “

Prečo sa toto koná? No, hlavným zdrojom sú peniaze, ničivý materializmus no a hlavne, strata múdrosti predkov. Matka Zem nie je pre nich posvätnou. Postvätným pre nich nie je nič, len vlastné bankové konto. Ich nezaujíma, čo budeme jesť. Ich nezaujíma, čo budeme dýchať. Ich nezaujíma, čo odovzdáme našim deťom. Oni odovzdajú deťom peniaze. Za peniaze by predali aj vlastnú mať, tú biologickú. Nemajú problém ani s Matičkou Zemou. No, len aby ich tie peniaze vyliečili. A to nechcem nikomu nič priať, ale človek, ani rozumu mať veľa nemusí, stačí ten sedliacky a vie a vidí, že počet alergií a vrodených chorôb narastá. Čím to je? No predsa stavom, v akom je príroda. Dookola opakované ovzdušie, rúbanie lesov, vypúšťanie emisií. Aj tak sa ale ľudia nemenia. Prečo by sa aj menili, veď to nie je v móde. No potom nech neplačú.

Zem trpí. Bytosti v nej trpia. Človek trpí, aj keď si to neuvedomuje, no ešte viac bude trpieť. Kadiaľ vedie cesta? Jednoznačne k múdrosti predkov. Múdrosť predkov hovorí, že Matka Zem je postvätná. Živly sú posvätné. Múdrosť predkov hovorí, ako obrábať pôdu bez chémie. Múdrosť predkov taktiež hovorí, čo je v živote prednejšie. Využitím múdrosti predkov sa dá zachrániť príroda a taktiež duch človeka. Je to viac než nevyhnutné.


Zdroj správy: idemvolit.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *