Reťaz stráca jedno očko: Brexit

Brexit. Poslednú dobu veľmi spomínané slovo. Po prečítaní rôznych reakcií som sa rozhodol, že aj ja sa vyjadrím k tejto téme.

Prečo prišiel Brexit?

Aj na Slovensku sme sa stretli s rozkazom pánov z Bruselu. Či už je to žaloba kvôli vode, alebo pôde. Ďalej sú to príkazy, ktoré nám nariaďujú prijatie utečencov, lebo inak nám hrozí mastná pokuta o sume 250 000 eurokorún za jedného človeka, čo je pre krajinu v kríze, veľmi veľa. Toto Británia už nezniesla.

Ak si karty vyložíme priamo na stôl, dozvieme sa, že Británia stráca svoju identitu. Pracovníci zo zahraničia berú prácu domácim a prinášajú si zo sebou kultúru, ktorá je pre Anglickú zem cudzou. Táto kultúra pretvára doteraz zaužívaný model, vďaka ktorému Veľká Británia vyrástla. Každá kultúra slabne vtedy, ak sa začne vzďaľovať od koreňa. Či už je to kultúra naša, alebo kohokoľvek iného. Mocipáni z Bruselu príliš tlačili na Britániu, ktorá sa zaobíde aj bez nich. Británia nepotrebuje platiť Európskej únii veľké peniaze, len aby mohla byť členom a skláňať sa pred každým slepým návrhom Bruselských vládcov.

Hlavným dôvodom Brexitu bol diktát z Bruselu. Ak zatlačíte psa do kúta a myslíte si, že pred vami skloní hlavu, ste na omyle. V krajnom prípade pes prepne režim a zaútočí na toho, kto ho do rohu zahnal. Toto sa stalo v Británii. Briti boli zatlačený do kúta a pud sebazáchovy na seba nenechal dlho čakať.

 

“Nečakané” reakcie politikov na “nečakaný” výsledok Brexitu

Keď som sa ráno zobudil a zbadal, ako dopadol Brexit, vôbec ma to neprekvapilo. Bol som si takmer istý, že Británia vystúpi a to aj napriek tomu, že prieskumy hovorili, že po smrti političky Brexit nenastane. Brexit ma neprekvapil, no prekvapili ma reakcie politikov, ktorí sa tvárili, ako keby teraz spadli z jahody. Nečakaný výsledok, strach z budúcnosti a iné. Zrazu sa im otvorili oči a zistili, že svet nie je taký, ako si oni vysnívali. Zistili, že nemá ich kto počúvať. Spoznali zákon prírody. Nikto si večne nenechá skákať po hlave. Neviem, či hrali divadielko, alebo vážne nečakali takýto výsledok. Aj napriek širokej podpore kampane proti Brexitu sa ľudia rozhodli, že sa vydajú vlastnou cestou a nenechajú sa utláčať. Keď už skončili zaskočené tváre politikov, prišiel na rad väčší kaliber, ktorý by som nebol čakal.

Ľudia, ktorí sa oháňajú rovnosťou, demokraciou(vládou ľudu) vyhlásili, že rozhodli nevzdelaní dedinčania, ktorý nemajú právo rozhodovať o tejto otázke. No kto už má právo rozhodovať o osude krajiny, keď nie jej obyvatelia? Majú právo rozhodovať len politici odtrhnutý od reálneho sveta, v ktorom ale dedinčania žijú?  

Sú to práve dedinčania a malý ľudia, ktorý vidia taký svet, aký naozaj aj je.

Veľmi ma zaskočili tieto vyhlásenia. Keď už sa demokracia nehodí, zabudneme na ňu. Kľudne by niekto bol schopný dať právo len tomu, kto má “ten správny názor”. No to zatiaľ nie je možné, tak prišli len urážky a premúdrené vyhlásenia. Z ľudí sa stali dobre že nie opice a to len preto, lebo nemajú pekný názor.

 

Pretrhnutá reťaz, budúcnosť a Slovensko

Darmo, reťaz stratila jedno očko. Už nikdy nebude taká, ako predtým. Bude zoslabnutá. Británia sa vydala vlastnou cestou. Pri odchode ešte dala facku pánom z Únie. Zmena je nutná. Ak sa únia nezmení, jej oslabenie využijú ďalší. Už teraz prebiehajú diskusie. Únia musí prestať tlačiť a nechať rozhodovanie na jednotlivých štátoch. Ak toto neurobí, reťaz sa roztrhne. Veľa už nechýba.

Slovensko má šancu sa ukázať. Musí ukázať, že voda, pôda, mlieko sú naše a len my rozhodujeme, ako s nimi vynaložíme a koho v obchode podpríme. Musíme ukázať, že o našej kultúre rozhodujeme my a nie niekto iný.

Nastávajú ťažké časy, no v diaľke vidieť svetielko. Na cestu ale potrebujeme silu, ktorú získame len od koreňov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *