Prirodzená imunita je základom zdravia

Prirodzená imunita. Nemám na mysli tú vrodenú, ale tú, ktorá sa nám buduje počas života. Odborníci ju nazývajú získaná imunita. Prirodzenou imunitou nazývam tú imunitu, ktorá je budovaná, prirodzene, vďaka baktériám, nie liekom.

Starší ľudia vedia, čo je to jesť so špinavými rukami. Aj mladší ľudia vedia, ako chutí keksík zdvihnutý zo Zeme. Viem to aj ja. Jedol som aj zo Zeme, jedol som aj so špinavými rukami. Niekedy to bolo bežné. Ľudia nemali čas a ani mydlá, ktoré zabijú takmer všetky baktérie. Opláchli si ruky vodou a jedlo sa. Niekedy si ich ani neopláchli. Moderný človek by si myslel, že dostali ihneď nejaké choroby. Ba práve naopak! Dnešné mamičky svoje deti ale pred špinou a baktériami chránia až príliš, čo nie je veľmi dobré. Dieťa nemôže zjesť nič, čo mu spadlo na Zem. Je to vraj špinavé. Ja som toho zo Zeme pojedol mnoho, som zdravý, píšem tento článok. Niektoré mamičky nieže nedovolia jesť zo Zeme, oni nedovolia ani chytať deťom špinavé predmety. Dieťa je držané v bavlnke, keby bolo možné, mamičky by vôkol neho dali vákuum. Zafúka vetrík, dieťa je choré. Dieťa sa dotkne niečoho špinavého, už má infekciu. To je potom čudovania. No nič bábo, navštívime lekára. Dá nám umelé vitamínky, povie si mamička. Keby sa radšej skôr zamyslela. Veď aj tieto mamičky ešte žili tak, ako hovorím. Aj zjedli zo Zeme, aj špinavého sa chytili. Asi to bude tým, že musia byť najmodernejšie. Pre nich je to “sedlácke”. Ja sa len zasmejem. Oni nevedia, že sedliaci majú viacej rozumu, aj keď nemajú vysoké školy. Ten sedliak hoci nemá vysokoškolské znalosti, má ale múdrosť, ktorá je dedená rokmi, je overená, funguje. Teraz nechcem povedať, aby ste malému dieťaťu najprv jedlo pováľali a tak mu ho dali jesť. Nie, mám na mysli to preháňanie. Dieťa aj keď niečo zje zo Zeme, nič mu nebude. Má totiž to, čomu sa hovorí vrodená imunita. Dieťa príde do kontaktu s baktériou, hneď je tu štít, geneticky daná imunita, ktorá zasiahne hneď, ako sa do tela dostane cudzí organizmus. A ak prejde baktéria cez prvotný štít, telo začne vytvárať protilátky. Nastáva “boj”. Po každom tomto boji, je imunita silnejšia, telo odolnejšie. Ako dieťaťu pribúdajú dni, tak pribúda aj sila druhého štítu, prirodzenej imunity.

A či píšem nezmysly? No, pozrite sa na babičky a dedkov. Opýtajte sa ich, ako bolo. Či boli vždy chorí. Múdrosť predkov hovorí jednoznačne. Alebo sme už príliš moderní na to, aby sme využívali prastarú múdrosť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *