Pochováme si vlastné potraviny?

potraviny

Nebolo to tak dávno, čo bola na Slovensku mliečna kríza. Písal som o nej aj na svojom blogu, ktorý sa venuje obnove slovanskej predkresťanskej viery a životu v modernom svete. Možno si mnoho ľudí povie, že čo robia informácie o Slovenskom hospodárstve a mlieku na stránkach o rodnej viere. No vysvetlím vám to jednoducho. Človeku nejde len o obnovu viery, ale aj o obrodu kultúry a zosilnenie celého Slovenska, ktoré je tak ako zvyšok malých krajín pod tlakom globalizácie, ktorá nás pomaly zožiera. Uvidí to každý, kto si zloží ružové okuliare.

Ale vráťme sa k potravinám. Po minuloročnej kríze malo hlavu v smútku mnoho hospodárov. Aby prežili, museli kravy vyzabíjať a hľadať si zdroj príjmu inak. To má za následok zvýšenie cien mlieka a mliečnych výrobkov.

 

Je to dôsledok zníženia počtu dojníc po mliečnej kríze spred roka. Liter plnotučného mlieka odvtedy v obchodoch zdražel o 6 centov. Dražejú aj syry a jogurty. *

 

Keď starý problém ožíva

Ale aký bol minuloročný problém? Dotované mlieko z Európskych krajín. Ľudia radšej uprednostnili cudzie mlieko, pretože bolo lacnejšie. A toto bola jedna z príčin vzniku veľkej krízy! A čo sa deje teraz? Mlieko opäť zdraželo, no pokiaľ mám dobré informácie, stále tu máme aj potraviny, ktoré sú dotované a teda majú výhodu. Teda zas si len ľudia kúpia to, čo je lacnejšie a teda to, čo nie je naše. Výsledok? Ďalšia mliečna kríza? Ďalšie jatky? Koniec našich producentov?

kravy

 

Ušili to na nás?

Kto si to pripravil? Zničili našu kultúru, hrdosť je zranená, podlomia nám kolená? Nie je to len záujem mocnejších krajín? Veď stačí sedliacky rozum! Nájdi spôsob ako sa zbaviť susedovej kravy, a ten si mlieko kúpi od teba! Aký spôsob zvolili oni? Podbili cenu! Spustili kolotoč. Zatiaľ nám dodávajú lacnejšie mlieko. Bude to tak stále? Alebo zničia konkurenciu a keď nebude iného mliekara zvýšia jeho ceny? Potom už nebude na výber. Vravia, kupujte Slovenské! No svojou nečinnosťou dovoľujú, aby Slovenské padlo. Zrada! Voda a pôda, Slovenské bohatstvo. Na všetko má niekto zálusk. Ako to získa? No predsa zaistí, aby polia zarástli burinou. Zaistí, aby padli tí, ktorí sa o pôdu starali. Prinesie biedu. A slepý ľud potom vidiac spasiteľa, dá ju do rúk zlodejom. A jedného dňa, zaklope vám muž v čiernom na dvere: “Dobrý deň, musíte sa vysťahovať…” Úlet? Možno už blízka budúcnosť! Práve naopak, už je to aj tu, veď kto by nepočul o dedinke Smilno. Stačí sa zamyslieť a súvislosti sú jasné.

 


Zdroj:

*tvnoviny

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *