Plytká viera tvrdého kresťana a jeho veľké výroky

Všetci inoverci to poznajú. O čom inom by bola reč, keď nie o plytkej viere kresťanov, ktorí ani nevedia, čo hovoria. Ani neviem kde mám zaradiť tento príspevok, keďže s duchovnom to ma málo spoločného a nikoho to duchovne nenaplní. Iba sa chystám poukázať na plytkú vieru kresťanov, ktorí v obľube tvrdia, že ich Boh je jediný a každá iná viera je sekta, ktorá márne hľadá Boha a teda nevedomky a po vysvetlení už vedomky slúži Satanovi. To, že Satan v danej viere ani neexistuje, to už je iná vec. Nie si s nami, si proti nám! Láska je spása, mimochodom.

Prečítajte si zaujímavé myšlienkové výplody kresťanov, a aj odpovede na nich. Možno Vás to aj rozosmeje.

 

  • Si hlúpy, keď veríš, že Perún ti dáva silu

Čo je na tom hlúpe? Že verím, že mi Perún, ktorého som nikdy osobne nevidel dáva silu? Veď kresťan verí, že mu Ježiš, ktorého nikdy nevidel dáva silu. Ja by som aj povedal, že skôr som ja videl prejav Perúna, teda hromy a blesky, ako kresťan prejav Ježiša.

 

  • Tvoj Boh je dielom ľudskej ruky, nie je skutočný:

Môj Boh vraj neexistuje. Je to výmysel, nikdy ho nikto nevidel. Ale Boh kresťana, ktorý že vraj kráčal pred viac ako 2000 rokmi po Zemi je skutočný, lebo v starom texte je napísané, že ľudia nasledujú nejakého Ježiša. Aj o Slovanoch je v starom texte napísané, že uctievajú Perúna. Kresťan má Bibliu. Zdroj príbehov, ktorý dokazuje, že Hospodin je pravý. Nevyvrátiteľné dôkazy. Pohan má nespísané príbehy, ktoré dokazujú existenciu Bohov, no sú to výmysly, mytológia, rozprávky pri ohni vymyslené.

 

  • (Ak už kresťan nevie vyvrátiť samotného Boha) Sú to démoni Satana!

Keď už kresťan nevie čo povedať, lebo vidí, že daný Boh má istú silu, tak už to nie je ničota vymyslená ľudskou rukou, ale živé a mocné dielo Satana, ktorého ani pôvodná viera nepozná. Kresťan povie, Satan je prefíkaný! Bôžika vytvoril, silu mu dal, aby on teba oklamal a tvoju dušu získal! Áno, ten Bôžik, ktorý ešte päť minút predtým neexistoval.

 

  • Vaše obrady sú na smiech

Ty aj veríš že ti toto pomôže? Keď sa vydymuješ dymom? Červená stužka? Hahahah. Nie, kľaknem si pod kríž, začnem kvíliť melódie a som uzdravený!

Dym je na smiech, no kľakanie pred krížom už nie. Logika.

 

  • Ak ti Perún dáva sily, prečo si chorý?

No, a či sa kresťanovi nepritrafí nádcha? Nie, lebo je to plán Boží!

 

  • Si pohan! Už sa k tebe tak aj správam

Miluj svojho blížneho, ako seba samého, niekde som počul.

 

Tu je len krátky zoznam kresťanských argumentov, nad ktorými by sa zamysleli, tak zistia mnoho. Pri písaní článku som sa aj zasmial, dúfam, že sa usmejete aj Vy.

Okrem týchto “presviedčaniek”, mnoho toho narozprávajú a popíšu aj inokedy. No, to už bude možno iný článok. Kto vie, možno z toho bude samostatný seriál.

 

     

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *