Nedomyslený fanatizmus kresťanov (Halloweensky špeciál)

Vítam vás na mojom blogu. Dnes tu nemáme žiaden výchovný článok, teda pre koho ako. Pár kresťanov by si mohlo zobrať ponaučenie. Tento článok som nemal v pláne písať. Vznikol len preto, že som natrafil na túto “zaujímavú myšlienku” a len pre ňu som zapol počítač. Reku, nech to nie je zbytočné, tak som sa rozhodol, že vytvorím tento článok, pri príležitosti Halloweenu. Tak isto článok môžte považovať za pokračovanie článku o falošnej viere kresťana. Ale poďme k veci.

Je to už zvykom kresťanov, že v časoch predkov, vypúšťajú do éteru fanatické a niekedy aj nedomyslené myšlienky. Inak tomu nie je ani tento rok. Je čas predkov, Halloweenu, alebo keď chcete tak sviatok všetkých svätých. Nebudem v článku rozoberať pôvod sviatkov, to už bolo rozoberané mnohokrát. Pozrime sa bližšie ale na výplod istej farnosti.

farnost

 

“…So slávnosťou Všetkých svätých sa v posledných rokoch spája na Slovensku aj satanistický sviatok Halloween. Je veľmi smutné, že diabol svoju moc šíri aj prostredníctvom škôl, v ktorých učia aj katolíci a do ktorých chodia aj naše deti. Prečo by sme mali svoje deti zasväcovať Zlému? Týmto vyzývame všetkých rodičov, aby zabránili a bojkotovali všetky satanistické akcie, ktoré sa na školách dejú. Oslavujme spolu život a nie smrť, veď Boh je Bohom živých a nie mŕtvych.”

Slávnosť všetkých svätých…opravte ma, ak sa mýlim…všetci svätí sú už dávno po smrti…neoslavuje sa teda ich oslavou samotná smrť? Alebo žijú aj po smrti a pomáhajú nám z nebies?

Kresťan si vyberie tú druhú možnosť. No dobre. A nesúvisí to s predkresťanským kultom predkov? A nie je podľa nich všetko predkresťanské od Satana? Takže, uctievaním svätých oživujú kult predkov a pokračujú v “satanistickej tradícii”…milé, že?

Ďalšou perlou je ukončenie myšlienky vetou: “Oslavujme spolu život a nie smrť, veď Boh je Bohom živých a nie mŕtvych”.

Počujete dobre? Boh Hospodin je bohom živých, NIE MŔTVYCH. Takže, ak kresťan umrie, Hospodin na neho zabúda, alebo ako to teda je? Či má kresťanstvo aj boha smrti? Je bohom smrti samotný Satan? Takže každý mŕtvy kresťan je už pod patronátom Satana? Podľa najnovších vyhlásení fanatickej skupiny si nie som už istý. Doteraz som si myslel, že jediný (kresťanský) boh je bohom všetkého stvorenstva, presne tak, ako sa to v Biblii píše. Ono, už som asi neaktuálny…

Zbytočne to bude ďalej rozoberať, je to blud, až to bolí. Vidíte sami, niekto najprv písal a potom rozmýšľal. Radšej svoju silu obetujem niečomu, čo má zmysel. Tak či tak, takýchto výplodov sa dá nájsť veľa, preto sa pohrávam s myšlienkou vytvorenia samostatnej kategórie, presne pre takéto veci. Len tak, na odreagovanie. Uvidíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *