Kde nechodí Slnko, tam chodí lekár

Trápi Vás veľká únava, spôsobená či už ťažkým životným štýlom, alebo jarnou únavou? Myslím, že liek na tieto neduhy netreba dlho hľadať a netreba si ho ani kupovať. Liek máme všade, stačí sa len dostať von. Už naši predkovia poznali liek na tieto neduhy a ich odkaz nájdeme v ľudovej slovesnosti. Veď kto by nepoznal staré známe príslovie: “Kde nechodí Slnko, tam chodí lekár?”

A že to pravda je, nám povedia aj samotní vedci a lekári. Je dokázané, že polhodinový pobyt na Slnku spustí v tele proces tvorby vitamínu D, ktorý je veľmi dôležitý pre správne fungovanie ľudského tela. Vitamín D podporuje imunitu, kosti a iné. A najväčším zdrojom tohto vitamínu je práve Slnko.

Ale okrem toho, nám Slnko dá ešte niečo. Dá nám silu, alebo moderne povedané, energiu. Veď určite poznáte ten pocit, keď po dlhom čase mračien sa Slnečné lúče prederú a dopadnú na naše telá. Hneď sa cítite lepšie, máte viac sily a deň je ihneď krajší.

A túto liečivú vlastnosť Slnka poznali už aj naši predkovia. Niekto by povedal, že boli hlúpi. Určite to takto nebolo. Priaznivé účinky Slnka poznali omnoho skôr, než moderná veda dokázala podať svoje stanovisko. Veď, zachvíľu budú aj autá jazdiť na slnečnú energiu, takže niečo na tom bude.

Horsa na Slnko!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *