Kde berú kresťania tú istotu?

kresťania

Poznáte to. Hneď, čo sa váš blízky kresťan dozvie, že nie ste kresťanom, máte o zábavu istotne postarané. Počúvate múdrosti, o ktorých som už písal v inom článku. Nevenoval som sa im dopodrobna, ale jeden z týchto bodov musím rozpísať, pretože mi v hlave zaberá veľa miesta.

 

Ukáž, kde sa píše o tvojej viere!

Neviem, či aj vám bola položená táto otázka, no ja som ju počul už viac krát. V Biblii sa o mojich bohoch nepíše a vlastne sa o nich nepíše vôbec. Biblia ako jediná pravdivá kniha všetkých vier je kult no a nedá sa nič robiť. Ale, je to tak?

 

Biblia nie je jediným náboženským textom

Nuž málo kresťanov ale vie, alebo to len nechcú vedieť, že existujú aj iné náboženské texty, ako je Biblia. Nuž a sú aj omnoho staršie. Za zmienku stojí Epos o Giglamešovi. Síce to nie je náboženský text, ale je to najstaršie literárne dielo na svete, ktoré pochádza 20. storočia pred Kristom. Nuž a v tomto diele sa spomínajú božské bytosti “prekvapivo”, v množnom čísle.

Ale povedzme si o ďalšom a teraz už náboženskom texte- o Védach. Vo Védach môžeme nájsť isté spojitosti s našim rodnoverím, pretože vo Védach sa nachádzajajú aj archaické indoeurópske náboženské predstavy a mi Slovania, patríme k indoeurópsky národom.  Nuž a tieto texty hovoria o iných Božstvách. Žiaden Hospodin.

 

Kto má teraz pravdu?

Samozrejme, že kresťania povedia, že oni majú pravdu. Veď Biblia je jediná kniha, ktorá ma pravdu, všetko ostatné sú len výmysly. Pravda je ale taká, že je to len otázkou viery.

Osobne si myslím, že mám pravdu aj ja, aj Biblia. Ja nehovorím, že Hospodin neexistuje. Tvrdím len, že je jeho úlohou je starať sa o Židov. Tak ako úlohou našich bohov je starať sa o nás. Prečo teda veriť v niečo, čo samo tvrdí, že neprišlo k nám?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *