Dokážeme z ničoho vytvoriť niečo?

Materializmus. Podľa mňa je to nedzravá ideológia, ktoré nevedie k ničomu, len k zničeniu ducha človeka, zapieraniu vyššej moci a nakoniec vedia aj k zničeniu Zeme. Materialisti často tvrdia, že vesmír vznikol veľkým treskom. Po otázke, odkiaľ sa vzali sily, ktoré častice prinútili do seba “tresknúť” povedia, že ehm, náhodou. No dobre, tak všetok vesmír a všetko živé aj neživé, vzniklo náhodou. Náhodou to tresklo, náhodou vznikla Zem. Ale čo bolo pred touto náhodou? Nebolo nič. Nebola ani tma, ani častice, ani svetlo. Z ničoho nič sa tu všetko zjavilo, buchlo do seba, vytvorilo vesmír a vďaka tomu ja píšem tento článok. Ale, uveďme si príklad, síce pre niekoho môže byť pohoršujúcim, ale nič iné sa tu nehodí viac, ako toto.

Nebudem tu vymýšľať nové názvy, alebo používať dovezené. Naši predkovia volali výkal jednoducho, bolo to v starej reči len “hovno”. Toto hovno nebolo žiadne slovo, za ktorého vyslovenie by sa mal človek hanbiť. To priniesla len nová doba. Veď poľnohospodári, dedinčania pracovali z výkalmi každý deň. Nebolo dôvodu na hanbu. Použijem ho aj ja teraz, hoci si mnoho z Vás pomyslí, že som hlupák, ale lepší príklad som nenašiel. Pre materialistu je to ľahko pochopiteľné, keďže hovno je pre neho ničím. Aj v bežnej reči je to tak chápané.

Predstavte si teda, že nie je nič, okrem jedného výkalu, hovna a Vás (Alebo mňa, nechcem nikoho urážať. Ale, keď seba dosadíte do príbehu, zistíte, o čom hovorím). No takže, máte hovno, rozhodnete sa, že idete tvoriť niečo. Materialista si povie, však z hovna bude len hovno, nič nevytvorím. Ale ani to hovno nie je ničím. Staré stodoly, po východniarsky “pľeveň”, bývali v základoch omietnuté kravským výkalom, ľudovo povedané kravencom. Na vlastné oči som to videl. Boli časy, myslím že niekde sa to stále používa aj na domy (v chudobných krajinách), v ktorých ľudia žijú. Takže, múdry človek z toho hovna urobí aspoň akú takú chyžku, keď popustím fantáziu. Alebo z hovna vytvorí Zem. Možností je mnoho. Takže, z hovna sa toho dá spraviť veľa, aj keď to vyzerá že sa nedá. Ale na počiatku nebolo ani toto hovno! Takže nemáte nič. Prázdne ruky, môžete nimi krútiť, búchať, ale nevytvoríte nič. Poznáte to dobre.

Rozhliadnime sa okolo seba. Vidíme domy, lesy, lúky, kvety mesiace, slnká. To všetko bolo vraj vytvorené z prázdnymi rukami. No ako je to možné, že tieto divy vznikli len tak, z ničoho? Navyše, to nie sú len odfláknuté výtvory. Všetko je tak dokonalé. Veď ako som už inde napísal, stačilo by, že sa Zem inak odkloní, a už by tu život nebol možný pre niektoré druhy. Už by to tu na Zemi vyzeralo inak. A to je len Zem. A keby sme sa bavili o celom vesmíre? Podľa mňa je za týmto vyššia moc. Z podobenstva vyššie uvedeného, pre niekoho až poburujúceho sme zistili, že keď nemáme nič, nevytvoríme nič. No niekto ide tvrdiť, že je z ničoho vytvorený celý Všehomír. Jednoducho, je to nemožné. Na počiatku muselo byť nejaké vedomie (Bohovia), ktoré vytvorilo počiatočnú hmotu, z ktorej je zbudovaný celý Všehomír. Takto to už zneje inak. Aj pre materialistu možno.

 

1 thought on “Dokážeme z ničoho vytvoriť niečo?

  • Celkom ste ma pobavili 🙂
    Viete, ateisti su obycajna sekta…ktora mozno ani neveri, ze svet vznikol z hovna…
    ale ateistom vadi skor Boh, ze im vidi do karat….asi sa ho boja…preto silo mocou bojuju proti nemu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *