Chceme rozkazovať, no nemáme komu (cirkev)

Príchod totality v podobe svätých bratov:

Nuž, pred vyše 1100 rokmi sem prišli davaja bratia, ktorí okrem písma písma zo sebou priniesli aj rôzne zákazy, príkazy a iné nariadenia, ktoré postupne upevňovali cirkevnú moc a to až natoľko, že sa po “pár rokoch” začali súdiť nevinné ženy, ktoré poznali účinky bylín.

Aby som sa tu dokázal svoju pravdu, tu je jeden z príkazov dvoch svätuškárov, ktorí neváhali predať ľudí do otroctva len preto, že sa držali zvykov ktoré mali doteraz zaužívané a púštnom spasiteľovi nemali ani tušenie…

„Tí, ktorí vykonávajú obety a prísahy, nech sa predajú so všetkým svojim majetkom a získaný výnos nech sa dá chudobným.“

Nuž a takto to pokračovala dlhé veky. V každej etnologickej knižôčke sa môžete dočítať, ako sa cirkev snažila mnohé zakázať, alebo zastierať náukami, ktoré ani v Biblii vlastne ani nie sú…to len aby sa neklaňali iným mocnostiam.

Prešlo viac než tisíc rokov, no chute cirkvi sú stále rovnaké:

Možno by sme si aj pomysleli, že tieto časy sú dávno preč a že cirkev je už vlastne moderná organizácia, ktorá rešpektuje iné myšlienkové pochody, no opak je pravdou. Cirkev už síce priamo nezakazuje, ale tie chúťky tam stále sú. Už aj na blogu som sa tomu venoval, konkrétne na “helovína”…

Tentokrát sa ale cirkvi znova narástli chúťky a tak splodili zákaz, ktorý zaobalili presne ako ich predchodcovia do učenia púštneho muža, nuž, pozerajte:

Aj v stredoveku budovali spoločnosť, skončilo to upaľovaním

Zavolali si na pomoc aj exorcistu, ktorý zhodnotil kapely. Som zvedavý, či tie diabolské skupiny nakoniec aj vyženie…

Nuž, útočia aj na Kalevalu- mytologickú zbierku…len aby sme tu viacerých bohov nemali

Nuž, posledné je vyhlásenie, ktoré vraví, že hudba má moc…nemá moc náhodou len ich boh?

Prečo tak dobrý pastier dovolil, aby ovečky vôbec vytvorili takúto hudbu?

Nuž, nemôžem si inak pomôcť, iba sa nad tým zdravo zasmiať, čo odporúčam aj vám. Veď tento článok bol aj na toto určený.

Veď, títo mužíci by stále radi rozkazovali a pomaly ale isto už nemajú komu, tak ich zúfalosť plodí čím ďalej tým väčšie sprostosti. Ale ako to už zvykom u nás býva, povedzme si: Sláva pohanom!

 

Zdroj obrázkov a informácií:

dianievsnine

rodnacesta.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *